Gizlilik Politikası

GİZLİLİK POLİTİKASI

Bu politika, akomac.com web sitemizin bilgilerinizi nasıl toplayıp işlediğini, sahip olduğunuz seçenek ve haklarını ve bu hakları nasıl kullanabileceğinizi açıklamayı amaçlamaktadır. Bu politika web sitelerimiz kullanıcıları için yazılmıştır.

Kişisel verilerin korunmasının önemli olduğuna inanıyoruz ve web sitemizi kullanıcılarımızın mahremiyetine göre tasarlamaya çalışıyoruz. Başlangıç noktamız, amaç için gerekenden daha fazla kişisel veri işlemek ve mümkün olan en az bütünlüğe duyarlı verileri kullanmaktır.

 

Topladığımız kişisel veriler ve bunların nasıl kullanıldığı
Kişisel veriler, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir kişiye ilişkin verilerdir. Web sitesinde iletişim formu aracılığıyla bize verilen adı, e-posta adresini ve telefon numarasını işleriz. Kişisel veriler, soruları yanıtlama veya materyal gönderme gibi istenen eylemleri gerçekleştirecek şekilde işlenir. Kişisel veriler, alıcılara mesleki rolleri, müşteri ve pazar analizleri, toplantılara davetler ve ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili diğer profesyonel temaslarda doğrudan pazarlama için de kullanılabilir.

Siteyi ziyaret ederken ve belgeleri indirirken, belirli koşullar altında kişisel veriler oluşturabilecek bilgileri otomatik olarak işleriz. Bu, zaman, tarih, indirilen dosya, dosya boyutu, aktarılan verilerin hacmi, tarayıcı, dil ayarları, işletim sistemi, yönlendirme alanı ve IP adresi hakkındaki verileri içerir. Bu tür bilgileri işlemenin amacı ilginç, güvenli ve kullanıcı dostu bir web sitesi sağlamaktır.

 

Yasal dayanak
Kişisel verilerin işlenmesinin yasal dayanağı, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi pazarlamak, müşteriler, tedarikçiler ve diğer paydaşlarla iletişim kurmak ve ilginç, güvenli ve kullanıcı dostu bir web sitesi sunmak için meşru bir menfaattir. Bazı durumlarda, yasal neden, kişisel verilerin işlenmesinin bir sözleşmeyi yerine getirmek veya bir anlaşmaya varılmadan önce kişisel verileri sağlayan kişinin isteği üzerine hareket etmek gerektiğidir. Çerezler söz konusu olduğunda, yasal dayanak rızadır. Bu tedavi hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki çerezler ve benzer teknikler bölümünde bulunabilir.

 

Raf ömrü
Genel olarak, kişisel verileri tedavinin amacını yerine getirmek için gerekenin ötesinde saklamayız. Ayrıca, bunların kaldırılmasını talep ederseniz veya işlediğimiz kişisel verilerin güncel olmadığını tespit edersek kişisel bilgileri de sileriz.

 

Üçüncü taraflarLa bulaşma
Başlangıç noktamız, anlaşma veya yasa kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz gerekmedikçe, kişisel verileri bağımsız üçüncü taraflara açıklamak değildir. Bu, örneğin bilgi güvenliği, BT, nakliye ve lojistik, finans ve pazarlama gibi alanlarda tedarikçilerimizdir. Şirketimiz bir gruba dahil edilmişse veya dahil edilebiliyorsa, verileriniz Grup içindeki şirketlerle de paylaşılabilir. Kişisel bilgilerinizi satmıyoruz veya başka herhangi bir nedenle üçüncü tarafların bize verilen kişisel bilgileri kendi amaçları için kullanmasına izin vermiyoruz. İstisnalar, özel koşullar altında aşağıda gösterildiği gibi üçüncü taraflarla paylaşılan belirli teknik bilgilerdir.

 

Güvenlik
Kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde yönetmek için rutin ve prosedürlerimiz vardır. Yalnızca kuruluşumuzda görevlerini yerine getirmek için kişisel verilere ihtiyaç duyan kişiler bunlara erişebilmelidir. Güvenlik sistemlerimiz izinsiz girişlere, yıkımlara ve gizlilik risklerine yol açabilecek diğer değişikliklere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sitemizdeki formlar aracılığıyla sağlanan kişisel bilgiler sunucularımıza aktarım sırasında şifreleme ile korunmaktadır.

 

AB üyesi olmayan / ESS ülkelerine iletim
Normalde, kişisel verileri yalnızca AB / EES dahilinde işleriz. Bununla birlikte, kişisel verileriniz ve teknik bilgileriniz bazı durumlarda, kişisel verilerin yeterli düzeyde korunmasına sahip olan AB / EES olmayan alıcılara aktarılabilir. İstisnai olarak, özel güvenlik önlemleri alındıktan sonra kişisel veriler, kişisel verilerin yeterli düzeyde korunmadığı AB üyesi olmayan / EES alıcılarına da aktarılabilir.

 

Kişisel verilerle ilgili haklar
Kişisel bilgilerinize istek üzerine ve gecikmeden, kişisel bilgilerinizin düzeltilmesini veya silinmesini sağlama hakkına sahipsiniz. Ayrıca kişisel bilgilerinizin işlenmesini kısıtlama ve kişisel verilerinizi başkasına aktarma hakkına da sahipsiniz. Son olarak, kişisel bilgilerinizin doğrudan pazarlama için kullanılmamasını talep etme hakkına sahipsiniz. Sorularınız varsa veya kişisel bilgilerinizi nasıl ele aldığımızdan memnun değilseniz, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yetkili denetim makamıyla temasa geçme fırsatı da vardır.

 

Değişiklikler
Bu Gizlilik Politikası sürekli güncellenmektedir ve siteyi kullanmadan önce herhangi bir değişiklik olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.

 

Bağlantılar
Sitemizde bazen başka sitelere bağlantılar vardır. Bu siteler normalde bizim kontrolümüz altında değildir ve bu Gizlilik Politikası kapsamında değildir. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi göndermeden önce Web Sitesi Gizlilik Politikasını gözden geçirmeniz önerilir.

 

Kişisel bilgilerinize nasıl davranıyoruz
Aşağıdaki bölümlerde sizin hakkınızda ve hangi amaçlarla ele alabileceğimiz görev türleri açıklanmaktadır. Ayrıca verilerin nasıl toplandığını ve verilerin ne kadar süreyle kaydedileceğini de açıklıyoruz.

 

Web istatistiklerinin toplanması
Sitemizi ziyaret ettiğinizde, bir satıcı kullanarak ağ tanımlayıcıları ve zaman damgaları içeren günlükleri toplarız. Sitemizi kaç kullanıcının ziyaret ettiğini görebilmemiz için bu verileri toplarız. İşleme için yasal temelimiz, sitemizin nasıl kullanıldığını bilmek konusundaki meşru menfaatimizdir. Bu günlükler aracılığıyla toplanan veriler hemen tanımlanır ve bu nedenle sistemlerimize kaydedilmez.